p1375

6 травня 1856 відбулася подія, якій було призначено назавжди змінити світ. У моравському містечку Фрайберг на світ з’явився Зигмунд Фройд. У тому ж році, але вже не у Фрайберг, а в Києві, завершувалося будівництво будинку на вулиці Царекостянтинівській, 21. Сім’я поміщика, якій належав цей двоповерховий особняк на Подолі, давно вже в ньому не живе, змінилася і назва вулиці – тепер вона називається Костянтинівська. Але будинок-ровесник Фройда, незважаючи на свій солідний вік, чудово себе почуває і готовий відкрити свої двері для київської публіки.

Зрозуміло, не тільки збіг дат підштовхнув творців FREUD HOUSE до вибору назви. Неординарна, за межами будь-яких рамками особистість Фройда служить своєрідним генієм цього місця, будучи присутнім в закладі як зримо, так і незримо.

Легенда імені

Отже, чому все ж таки Фройд? Зупинимося лише на очевидних відповідях. По-перше, Фройд змушує замислитися та вийти за межі правил і шаблонів. По-друге, ті, хто погоджувався із Фройдом і ті, хто йому суперечив, згодом зробили свій внесок у розуміння вічного питання, ким насправді є ми, люди. По-третє, він воістину унікальний: людина, якій вдалося перевернути світ, зустрічається далеко не в кожному поколінні.

Люди часто дають власні судження, не володіючи інформацією досконало – створюють шаблони й штампи у світосприйнятті. Фройд та його вчення є одним із таких прикладів – майже всі щось знають, та мало хто намагався дістатися до першоджерела й пізнати суть.

Гість FREUD HOUSE відкриватиме тут для себе нові значення звичних слів: відпочинок, спілкування, самовдосконалення, розвиток.

Тлумачення символів

У логотипі закладу, звичайно ж, не обійшлося без фройдистської символіки: початкові літери назви перетворені в отвір і ключ. Крізь шпаринку ви можете зазирнути на невідому територію, а ключ відкриє те, що приховано від інших. Хоча FREUD HOUSE – заклад, можливо, не для всіх, але замок із ключем говорить про те, що він потенційно відкритий кожному, хто відкриє ці двері. Клубна аура створюватиметься не за рахунок якоїсь закритості, а завдяки особливому настрою, який тут пануватиме. Адже FREUD HOUSE – це перш за все зібрання однодумців, місце, де різні люди відчувають себе комфортно і кожен здатен знайти щось для себе.

То який же він, FREUD HOUSE?

Це місце, де зручно зустрічатися, спілкуватися, знайомитися, проводити час із друзями, шукати однодумців та замислюватися над власним буттям. Насичена програма передбачатиме численні культурні й інтелектуальні події – кіноклуб, літературний клуб, психологічний клуб, вечори настільних ігор, виставки живопису й фотографії, майстер-класи, hand-made-практики, танці, та найголовніше – численні експерименти щодо культурних та інтелектуальних подій, створення можливостей для будь-якої активної людини стати автором власної події.

Слово HOUSE у назві закладу не випадкове – адже мова йде про кількаповерхову будівлю. Перший поверх стилізовано під невеличке затишне кафе в стилістиці старого Відня, а другий нагадує велику квартиру, що описує різні стани людини – іноді їй треба побути на самоті, інколи розважатися й веселитися, деколи поділитися своїми думками із іншими; різні приміщення сприяють тому чи іншому стану. Тож другий поверх складатиметься із кабінету Фройда, де можна попрацювати чи провести ділову зустріч, бібліотеки, де зручно почитати, побути наодинці чи пограти у спокійні настільні ігри, кухні, де можна зробити собі каву, чай та пригоститися закусками, а також поспілкуватися в цікавій креативній атмосфері із друзями, розгледіти щось нове й незвичне у оптичних ілюзіях та плямах Роршаха, вітальні, де можна приємно провести час та майже щовечора стати учасником якоїсь цікавої події, та спортзали, де можна як фізично розвантажитися, так і просто голосно й весело провести час, а час від часу – потрапити на цікаві події психологічного напрямку.

FREUD HOUSE café art club

Слово «кафе» символізує затишність, гостинність, відпочинок та ароматний присмак кави, частка «арт» – творчу складову, адже простір спонукатиме до самовираження, розвитку й нових думок, слово «клуб» вказує на належність до інтелектуальної та креативної спільноти.

У FREUD HOUSE пануватиме творча і неформальна атмосфера, тут буде легко спілкуватися, знайомитися із новими цікавими людьми. Це місце надихатиме, даруватиме яскраві ідеї і відкриватиме нові смисли!

FREUD HOUSE – це певна алюзія на те, яким міг би бути дім творчої людини, що утворює дивні концепції, ніби кидаючи виклик суспільним стандартам, але, як і Зигмунд Фройд, провокуючи інтелектуалів до розвитку та дискусії.